Японська компанія Daikin Industries, яка займається виробництвом автомобільних кондиціонерів, повідомляє про нову розробку. Виробник створив холодоагент дозволяє збільшити запас ходу електричних автомобілів на одному заряді на 50%.

Агрегати компресорного типу для охолодження повітря всередині автомобіля використовують систему поглинання тепла при випаровуванні холодоагенту. Спочатку холодоагент стиснутий і переходить в рідку фазу в конденсаторі.

Нових холодоагент від Daikin має точку кипіння приблизно -40 градусів за Цельсієм, що на 10-15 градусів нижче, ніж зазвичай. Це означає, що для його стиснення потрібно менше енергії і витрат на неї.

За підрахунками японських експертів, електричний автомобіля, який пересувається по місту з включеним кондиціонером, може подолати близько 200 кілометрів на одному заряді. Використовуючи новий холодоагент запас ходу збільшиться на 100 кілометрів.

Сьогодні, більшість виробників електрокарів використовують холодоагент спільної розробки американських компаній Honeywell і Chemours. Його ціна - 270 доларів. Вартість нової японської розробки поки не повідомляється.